Rekrutujemy archiwistów społecznych

photo-256862

Poszukujemy osób, które mają ochotę wcielić się w rolę archiwistów społecznych i pomóc nam w odkrywaniu historii ziemi michałowickiej oraz gromadzeniu różnych źródeł wiedzy o przeszłości, które udostępnimy na stronie internetowej naszego archiwum.

Zaproszenie do udziału w projekcie w pierwszej kolejności kierujemy do nowych mieszkańców (mieszkających na terenie gminy nie dłużej niż 15 lat). Zaangażowanie w pracę nad rozwojem zasobu Michałowickiego Archiwum Społecznego to wspaniała okazja do lepszego poznania dziejów zamieszkiwanych od niedawna wiosek i pozostałych członków społeczności lokalnej.

Dla wszystkich ochotników zaplanowaliśmy szkolenie, które odbędzie się 1 sierpnia w nowej siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Michałowice (Plac Józefa Piłsudskiego 2). Nauczymy się rejestrować wspomnienia świadków historii oraz odkrywać cenne świadectwa minionych czasów w starych albumach ze zdjęciami. Na koniec podążymy śladami pamięci o dawnym życiu w ramach indywidualnych spotkań z historią zapisaną w biografiach michałowickich seniorów.

Aby zostać archiwistą społecznym, wystarczy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić i przesłać swoje zgłoszenie.

Michas-rekrutacja-as